\
آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار دفتر

سامانه مکان پایه ارزیابی توان اکولوژیک کل کشور راه اندازی می شود سرپرست دفتر توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست با بیان اینکه دو پروژه پایلوت با عنوان ایجاد سامانه مکان پایه ارزیابی توان اکولوژیک کل کشور در استان های سیستان و بلوچستان و کرمان در دستور کار قرار گرفته است، گفت: این پروژه ها حداکثر تا پایان سال 98 به پایان خواهد رسید و سعی خواهیم کرد در تمام استان ها این پروژه عملیاتی‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان محیط زیست،کتایون حجتی سرپرست دفتر توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست با اشاره به اهميت شناسايي و ارزيابي توان اكولوژيك سرزمين گفت: دو پروژه پایلوت با عنوان"ایجاد سامانه مکان پایه ارزیابی توان اکولوژیک کل کشور در استان های سیستان و بلوچستان و کرمان" در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این پروژه ها  حداکثر تا پایان سال 98 به پایان خواهد رسید و تلاش خواهیم کرد در تمام استان ها عملیاتی  شود.

حجتی با بیان اینکه  يكي از نقاط ضعف گزارشات آمايش سرزمين و ارزيابي توان اكولو‍ژيك، عدم ارائه برنامه كاربردي ودقيق است، تصریح کرد:اين ضعف‌ها ناشی از عدم دقت اطلاعات ورودي،عدم تطبيق مقياس‌هاي داده ها، عدم كفايت داده هاي موجود و عدم استفاده از متدولوژي هاي به روز دنيا است.

وی با اشاره به شرح وظایف دفتر توسعه پایدار، آمار و اقتصاد محیط زیست تصریح کرد: شرح خدمات ارزیابی توان اکولوژیک در اتاق فكر آمايش محيط زيست و ارزيابي توان اكولوژيك با حضور اساتید و صاحب نظران مورد بازنگری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این سامانه مکان پایه و بانك اطلاعاتی با بهره گیری از داده و آمار مرتبط با تصميم گيري مديريت پايدار سرزمين و محوريت ارزيابي توان اكولوژيك کل کشور به عنوان پايه و اساس مديريت سرزمين در نظر گرفته  می شود.گفت:چنين سنجشي،اولویت‌وسازگاری کاربری های توان سنجی شده را در چارچوب اهداف برنامه ای و مدیریتی معلوم خواهد ساخت و پیش نیاز طرح کاربری مطلوب اراضی و شالوده آمايش سرزمين است. 

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
اخبار مرتبط