ادامه روند پاک بودن هوای شهرهای بزرگ

رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای بزرگ، پرجمعیت، صنعتی و کلانشهرها پاک و قابل قبول است، روز گذشته نیز هوای این شهرها در همین وضعیت بود.

شهرام سپهرنیا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: هوای شهرهای ساری با شاخص ۲۸، ارومیه ۲۹، زنجان ۲۹، تبریز ۳۰، رشت ۳۰، گرگان ۳۰، بیرجند ۳۴، اردبیل ۳۵، شیراز ۳۶، کرج ۴۰، سنندج ۴۶ و قم ۵۰ در شرایط پاک قرار دارند.

وی اظهارداشت: همچنین هوای شهرهای کرمانشاه با شاخص ۵۲، ایلام ۵۴، شهرکرد ۵۵، یزد ۶۰، اراک ۶۲، تهران ۶۵، مشهد ۶۸، اھواز ۷۱، ھمدان ۷۱، کرمان ۷۳، خرم آباد ۸۴ و اصفهان ۸۷ در شرایط قابل قبول قرار دارند.

روز گذشته نیز هوای شهرهای بزرگ، پرجمعیت، صنعتی و کلانشهرها پاک و قابل قبول بود.

همچنین فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی امروز به خبرنگار  ایرنا گفته بود که چهارشنبه این هفته در برخی مناطق جنوب غرب به ویژه در استان خوزستان باد و گرد و خاک محلی رخ می‌دهد، طی سه روز آینده وزش بادهای شدید همراه با گرد و خاک را برای نیمه شرقی به خصوص منطقه زابل خواهیم داشت، فردا احتمال وقوع توفان گرد و خاک در منطقه زابل وجود دارد که می‌تواند سبب کاهش دید، کیفیت هوا، کاهش دما و حتی احتمال افزایش غبار در این مناطق شود. از این رو توصیه می‌شود که هم‌وطنان به ویژه کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و عروقی از تردد غیر ضروری به ویژه در فضای باز خودداری کنند، همچنین رانندگان احتیاط کنند چون کاهش دید خواهند داشت. 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر