آخرین اخبار

پروانه های رنگی به زودی تهران را ترک می کنند

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در واکنش به حضور پروانه ها در پایتخت به خبرنگار برنا گفت: وجود پروانه ها هیچ مشکل خاصی ایجاد نمی کند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا؛ این روزها آسمان پایتخت را پروانه فرا گرفته است . پروانه های رنگی که با تعداد زیاد در آسمان از سویی به سوی دیگر می روند و از شاخه ای بر شاخه ای دیگر می نشینند. حضور ناگهانی این حجم از پروانه شهروندان را با این سوال مواجه کرده است که آیا پروانه ها در حین زیبایی می توانند برای انسان خطرساز باشند .

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در واکنش به حضور پروانه ها در پایتخت به  خبرنگار برنا  گفت: وجود پروانه ها هیچ مشکل خاصی ایجاد نمی کند.

وی دلیل حضور آنان در پایتخت افزود: پروانه ها به دلیل بارندگی زیاد در شهر افزایش پیدا کرده اند همچنین گونه های مختلف گیاهی رشد کرده اند و گیاهان ارزشمند روییده اند و شرایطی فراهم کرده اند که پروانه ها زیادی در فضا پخش شوند.

عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: حضور پروانه ها بیشتر سمت شهریار بوده و در تهران آنچنان مشاهده نشده است.

صدراعظم نوری گفت: پروانه ها آفت به حساب نمی آیند و مشکلاتی برای درختان ایجاد نمی کنند و مانند سفید بالک ها نیستند از این رو فضای خوبی به شهر داده اند.

وی در خصوص مدت زمان حضور پروانه ها در پایتخت تصریح کرد:  مدت  حضور آنان کوتاه است و به زودی می روند نکته قابل توجه این است که برای فضای سبز و انسان ها ضرری ندارند و باعث زیبایی نیز خواهند شد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
سال 1398  سال رونق تولید