آخرین اخبار

دیدار سفیر اتریش در ایران با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

سفیر اتریش در ایران با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و در خصوص همکاری های مشترک محیط زیستی بحث و تبادل نظر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، دراین دیدار زمینه های همکاری مشترک در حوزه های محیط زیستی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست در این دیدار گفت: درکشورهای جهان سوم، توسعه پایدار به علت منافع کوتاه مدت دولت ها با مشکل مواجه می شود و شرایط تحریم نیز مشکلات متعددی را برای محیط زیست ایران ایجاد کرده که در نهایت باعث استفاده ناپایدار از منابع کشور در 50 سال گذشته شده است.
کلانتری تصریح کرد: استفاده تقریبا صد در صدی از آب‌های زیر زمینی و مراتع برای کشاورزی  و چرای دام ها باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای حیات وحش و محیط زیست ایران شده است.
در ادامه این نشست، کلانتری با انتقاد از عدم پایبندی کشورهای اروپایی به برجام گفت: تصور ما این بود که اروپا از آمریکا کاملا مستقل است و برای خودشان استقلال دارند. اما ثابت شد که با خروج امریکا اروپا هم به بن بست رسید. 
 جای تاسف دارد که با تحریم های اعمال شده محیط زیست دارد، تاوان آن را پس می دهد. 
وی تاکید کرد: این تحریم ها باعث از بین رفتن کره زمین خواهد شد، اگر چه آگاهی مردم بسیار افزایش یافته است و سیاست های دوران جنگ سرد دیگر خریداری ندارد.
کلانتری از سفیر اتریش خواست تا در زمینه شدت انرژی، حفظ پوشش گیاهی و جانوری با جمهوری اسلامی ایران همکاری های موثر داشته باشد و از پیشرفت های کشور اتریش بتواند استفاده کند.
در ادامه اشتفان شلتنر سفیر اتریش در ایران ضمن ابراز خرسندی از این دیدار ‌گفت: سه کارگروه همکاری مشترک ایران و اتریش در حوزه های آب، محیط زیست و گردشگری هفته آینده  در تهران برگزار خواهد شد و سمپوزیومی هم به عنوان مکمل این سه کارگروه با حضور معاون وزارت انرژی و محیط زیست اتریش برگزار می شود.
اشتفان شلتنر در خصوص عدم پایبندی به تعهدات برجامی اروپا گفت: من از ناامیدی ایرانی‌ها در این خصوص مطلع هستم اما اتریش این افتخار را دارد که میزبان نشست های برجام بوده و مخارج زیادی در این موضوع کرده است، ضمن اینکه برای حفظ برجام شبکه ای از همکاری های کوچک را شکل داده است.

وی افزود: در اتریش 40 دریاچه وجود دارد که در کمتر از 40 سال قبل حتی نمی‌شد در آن ها شنا کرد، اما اکنون دارای آب شرب با کیفیت هستند. ما از تکنولوژی و قوانین استفاده کردیم تا به این پیشرفت رسیدیم و حاضر هستیم این پیشرفت ها را با ایران به اشتراک بگذاریم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ
سال 1398  سال رونق تولید