آخرین اخبار
.
1398/6/26 سه‌شنبهwww.doe.ir
برنامه چهل و چهارمین زنگ آموزش کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست با اختصاص به موضوع تخریب لایه اوزن و اثرات زیست محیطی آن، روز چهارشنبه 27 شهریورماه از ساعت 30/8 در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، رییس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان در این خصوص گفت: در این برنامه آموزشی، منوچهر فرج زاده اصل، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس، مبحث "تخریب لایه اوزن و اثرات زیست محیطی آن" را تشریح می‌کند.
آرش یوسفی با اشاره به این‌که صنعتی شدن، زندگی بشر در عصر حاضر را دچار تغییرات شگرفی از لحاظ امکانات و آسایش نموده است؛ ولی مخاطرات زیادی نیز برای کره مسکون به وجود آورده که بی توجهی به اثرات منفی آن می تواند حیات در زمین را تهدید جدی نماید. 
وی افزود: یکی از این تهدیدها تخریب لایه اوزن بر اثر تولید گازهای گلخانه‌ای نظیر CFCها، هالون ها، تتراکلوریدکربن و  همچنین گازهای ناشی از سوخت های فسیلی و ... می باشد که منوچهر فرج زاده اصل می‌کوشد تا در این برنامه آموزشی، دلایل تخریب لایه اوزن و اثرات منفی محیط زیستی ناشی از آن  را برای حاضران تبیین کند.
شرکت برای عموم در این برنامه از زنگ آموزش آزاد است.