آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :

اخبار کارگروه

کسی حریف کامیون‌ها نمی‌شود
جلسه کمیته تخصصی اصلاح قانون هوای پاک
موتورسیکلت‌ها در شهرها رها شده‌اند
 • 1398/9/12 سه‌شنبه موتورسیکلت‌ها در شهرها رها شده‌اند
  یک متخصص حوزه آلودگی هوا با بیان اینکه موتورسیکلت‌ها در شهرها رها شده‌اند،گفت: بیشتر موتورسیکلت‌ها از جنبه رعایت قوانین و مقررات رها شده‌اند، معاینه فنی ندارند و هرجایی تردد می‌کنند.
تمام سرویس ادارات مجهز به فیلتر دوده می‌شود
 • 1398/9/6 چهارشنبه تمام سرویس ادارات مجهز به فیلتر دوده می‌شود
  مراسم افتتاحیه نصب فیلتر‌های جاذب دوده بر روی اتوبوس‌های دوکابین با حضور پورسیدآقایی، معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران و پیمان سنندجی، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در شرکت خودروسازی اسنا برگزار شد.
موتورسیکلت‌های فرسوده؛ بلای جان شهرها
موتورسیکلت‌ها چگونه هوای تهران را آلوده کردند؟
 • 1398/8/26 يكشنبه موتورسیکلت‌ها چگونه هوای تهران را آلوده کردند؟
  سازمان محیط زیست کشور، برای اسقاط نیم میلیون موتورسیکلت توقیفی، از رده خارج کردن موتورسیکلت‌های کاربراتوری و فرسوده و اعمال قانون موتورسیکلت‌های متخلف پیشنهاداتی را تحت عنوان ساماندهی ناوگان موتورسیکلت در قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی به هیأت دولت فرستاد.
جلسه کمیته تخصصی معاینه فنی
چه شد که در جنگ با آلودگی هوا شکست خوردیم؟
 • 1398/8/25 شنبه چه شد که در جنگ با آلودگی هوا شکست خوردیم؟
  خبر آنلاین : «ما برخی از اقدامات لازم را در این رابطه انجام دادیم، یک سال و نیم است که ما کیفیت سوخت را مانیتور می‌کنیم، لایحه هوای پاک هم فعال شده است، حتی دستورالعملی اقداماتی که در صورت سکون هوا باید انجام شود هم آماده شده است، اولین مورد این لیست مربوط به تردد کامیون‌هاست.»
مصوبه کاهنده آلودگی هوا که اجرا نشد
 • 1398/8/25 شنبه مصوبه کاهنده آلودگی هوا که اجرا نشد
  مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران راهکارهای مقابله با آلودگی هوا را اجرای مصوبات و قوانینی بیان کرد که به بهانه‌های مختلف، اجرای آنها به تعویق‌ افتاده است.
جلسه کمیته تخصصی فیلتر دوده
مجلس ما را از شر خودروهای فرسوده‌ خلاص می‌کند؟‎
برنامه ایجاد یک میلیون ایستگاه شارژ خودروهای برقی در آلمان
تولید سواری دیزلی توجیه‌ اقتصادی ندارد
 • 1398/8/6 دوشنبه تولید سواری دیزلی توجیه‌ اقتصادی ندارد
  طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، با توجه به اینکه تولید خودروی سواری دیزلی به لحاظ اقتصادی توجیه‌پذیر نیست، به جای صرف هزینه برای طراحی موتور دیزل باید در جهت طراحی و پیشرفت حمل و نقل پاک قدم برداشته شود.
پافشاری ایران‌خودرو برای تولید سواری‌ دیزلی
 • 1398/8/6 دوشنبه پافشاری ایران‌خودرو برای تولید سواری‌ دیزلی
  با این‌که سازمان محیط‌ زیست و بسیاری از کارشناسان بر ممنوعیت تولید سواری‌های دیزلی تأکید می‌کنند و حتی به دلیل آلایندگی بالای این سواری‌ها، تولید آن در شورای اقتصاد هم رأی نیاورد، مرکز تحقیقات ایران‌خودرو، با پافشاری بر خواسته خود، اخیرا از قول موسس مرکز تحقیقات موتور ایران‌خودرو نامه‌ای به رئیس سازمان محیط ‌زیست فرستاده که در آن با تأکید بر قابل قبول بودن کیفیت این سواری‌ها، خواستار همکاری لازم برای تولید 50‌هزار سواری دیزلی شده است. اما رئیس سازمان محیط ‌زیست این نامه را بی‌جواب نگذاشت و درنهایت با اشاره به 6 بند، برای چندمین‌بار مخالفت جدی خود را برای تولید این سواری‌های آلوده اعلام و به خودروسازان داخلی پیشنهاد کرد برای توسعه حمل‌ونقل پاک قدم بردارند.
چهلمین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا
جلسه کمیته تخصصی نوسازی
بررسی راهکارهای رفع آلودگی هوا/ سهم مغفول واردکنندگان قطعات خودرو
غلظت گوگرد سوخت توزیعی در کلانشهرها فراتر از حد مجاز است
حذف فیلتر دوده به شماره افتادن نفس شهرها
 • 1398/7/13 شنبه حذف فیلتر دوده به شماره افتادن نفس شهرها
  سید محمد فخار: در روزی که معاون اول رئیس‌جمهور آب پاکی را روی دست خودروسازان ریخت و آنها را مجاب به استفاده از فیلتر دوده برای کاهش آلودگی دیزلی‌ها کرد، یک مسئول شهری، الزام نصب این فیلترها را کار دلالان دانست.
پیشنهاد اعمال اصلاحات برای ماده 9 مکرر طرح ساماندهی صنعت خودرو
 • 1398/7/9 سه‌شنبه پیشنهاد اعمال اصلاحات برای ماده 9 مکرر طرح ساماندهی صنعت خودرو
  معاون سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ایرادات طرح شده توسط شورای نگهبان در خصوص طرح ساماندهی صنعت خودرو و بررسی مجدد طرح توسط کمیسیون صنایع و معادن ،گفت: سازمان حفاظت محیط زیست بنابر وظایف ذاتی خود برای مبارزه با آلودگی هوا، پیشنهاداتی به منظور اصلاح ماده 9 مکرر طرح مذکور به ریاست کمیسیون صنایع و معادن ارائه کرده است.
1 2 3 4 5 6