آخرین اخبار

برگزاری گردهمایی دفتر فناوری اطلاعات با مسئولان فناوری اطلاعات استان ها بصورت ویدئوکنفرانسی

گردهمایی دفتر فناوری اطلاعات با مسئولان فناوری اطلاعات استان ها بصورت ویدئوکنفرانسی انجام شد .
سرپرست دفتر فناوری اطلاعات ، در این گردهمایی ، ضمن بیان عملکرد سال جاری ، برنامه های سازمان در استفاده حداکثری از  امکانات فناوری اطلاعات را تشریح کرد .
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ، محمود نیائی  سرپرست دفتر فناوری اطلاعات در گردهمایی ویدئوکنفرانسی مسئولان فناوری اطلاعات استانها ، ضمن اشاره به کاربردهای فناوری اطلاعات در جهان امروز عنوان کرد ،  بهره گیری از  امکانات نوینIT  ، بمنظور کاهش و مدیریت آلودگی های زیست محیطی در دستور کار دفتر فناوری اطلاعات قرار گرفته است .
نیائی در اینخصوص از توسعه پایش آنلاین آلودگی های محیطی و صنایع ، استفاده از سیستم های هوشمند در تحلیل داده های زیست محیطی و همچنین فرهنگسازی استفاده از امکاناتی مانند سیستم جلسات غیرحضوری به جای همایش های حضوری به عنوان برنامه های آتی دفتر نام برد .
وی در خصوص طراحی میز خدمات الکترونیکی سازمان اظهار داشت : خدمات الکترونیکی در یک پنجره واحد با امکانات مناسب برای سهولت اخذ خدمت کاربران طراحی شده است و خدمات جدید نیز پس از تکمیل به آن اضافه خواهد شد . وی در این باره خاطرنشان کرد ، امکان اشکالات جزئی در مرحله اولیه سامانه های الکترونیکی غیرقابل انکار است ، لیکن به مرور و با گرفتن بازخورد از کاربران ، به مرحله بلوغ خواهند رسید .
نیائی ، در خصوص پروژه های حذف کاغذ نیزگفت : استفاده از سرویس ها و امکانات فناوری اطلاعات بمنظور حذف مصرف کاغذ با سرعت مضاعف در سازمان آغاز شده است و میزان پیشرفت آن در سه ماهه اول سال آینده به اطلاع عموم خواهد رسید .
محمود نیایی سرپرست دفتر فناوری اطلاعات ، در این گردهم آیی با اشاره به اهمیت نوآوری در کاربردهای IT ، آمادگی دفتر فناوری اطلاعات را برای جذب هرگونه پیشنهاد نوآورانه در جهت نزدیک شدن به اهداف سازمان اعلام نمود و از تکمیل سامانه جذب ایده های جدید در آینده نزدیک ، برای استفاده عموم مردم خبر داد .
نیائی ، در ادامه از روسای فناوری اطلاعات استانها  خواست امکانات و سرویس های اداره استانی خود را در حوزه نرم افزار شناسایی کنند تا در صورت داشتن توان بالقوه استفاده در سایر ادارات کل استانی ، بصورت ملی توسعه یابند . همچنین اداراتی که امکان تعریف یا اجرای پروژه نرم افزاری مورد نیاز در استان را داشته باشند ، با در نظر  گرفتن اصل یکپارچگی و استفاده در سایر استان ها  و با لحاظ نمودن ملزومات آتی مانند پشتیبانی و توسعه نرم افزار ، می توانند نسبت به تعریف آن اقدام نمایند و سازمان تمام سعی خود را در خصوص ایجاد بستر سخت افزاری و ارتباطاتی مناسب بکار خواهد بست .
در ادامه گردهمایی ، مسئولان استانی فناوری اطلاعات سازمان ، برنامه ها و چالشهای حوزه فناوری اطلاعات ادارات کل استان را عنوان نمودند و مقرر شد با تلاش دفتر فناوری اطلاعات و همکاری تمام استانها این مشکلات مرتفع شوند .

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
سال 1398  سال رونق تولید